Działania

Fundacja Młodzi dla Sukcesu swoje cele realizuję poprzez szereg działań spośród których najważniejszą rolę odgrywają:

  • Klub Rozwoju Finansowego – cotygodniowe spotkania na który poznajemy kolejne lekcje przygotowane specjalnie dla Klubów CashFlow przez R. Kiyosakiego i gramy w grę CashFlow. Więcej o Klubie.
  • Symulacje ekonomiczne (Gra Cashflow) – szereg spotkań z uczniami szkół oraz studentami mających na celu przybliżyć zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, prowadzenia działalności gospodarczej, organizacji budżetu domowego czy schematów działania giełdy. Każda z symulacji jest oparta i prowadzona na podstawie gier o charakterze ekonomicznym.
  • Akcja Przedsiębiorcy dla Młodych – zajęcia i warsztaty dla studentów i młodzieży szkolnej kształtujące postawę pro aktywną i pro etyczną. – Więcej o akcji
  • Kursy rozwoju osobistego – cykl szkoleń odbywających się kilka razy w roku. Spotkania te mają na celu umożliwienie uczestnikom przełamania wewnętrznych barier, uświadomienia sobie ukrytych problemów oraz odkrycia w sobie pasji i siły do realizacji swoich celów. Profesjonalni mówcy, osoby o poukładanym umyśle pokazują nie tylko jak dotrzeć do swoich wewnętrznych problemów, ale także pomagają zmierzyć się z nimi i pokazują jak uwolnić się z krępujących nas hamulców i skupić się na pozytywnych stronach swojego życia, talentach oraz realizacji pasji.
  • Szkolny Inkubator Przedsiębiorczości – program obejmujący swym działaniem placówki edukacyjne w całej Polsce. Szkoły przystępujące do współpracy z SIP mają okazję pokazać swoim wychowankom jak wygląda prowadzenie działalności gospodarczej i jednocześnie czerpać profity z udziału w programie. Szkolny Inkubator Przedsiębiorczości pozwala placówkom oświatowym prowadzić działalność gospodarczą zdejmując z nich równocześnie cały ciężar obsługi prawno-księgowej.