Rada Fundacji

Krzysztof Pauch

Krzysztof Pauch

Przewodniczący Rady Fundacji, Fundator

Motywator i zawodowy mówca. Jest wiecznym optymistą, ale chodzącym twardo po Ziemi. z wykształcenia historyk, terapeuta, hotelarz. w życiu wykonywał wiele zawodów: nauczyciel, dyrektor szkoły, agent ubezpieczeniowy, szkoleniowiec (w wielu firmach). Posiada wieloletnie doświadczenie w wielu biznesach MLM, przeżył zarówno wielkie sukcesy jak i wielkie porażki włącznie z bankructwem. Dzisiaj po wielu latach pracy nad sobą, jest człowiekiem wielkiego sukcesu.
Dowiedz się więcej

Motto:

„Chcesz zmienić świat, zmień siebie, a świat sam zmieni się dookoła Ciebie”

Waldemar Łoszek

Waldemar Łoszek

Członek Rady Fundacji

Jestem Waldek Łoszek, przedsiębiorca działający z sukcesami w branży marketingu sieciowego.

Studiowałem na Politechnice Częstochowskiej, gdzie uzyskałem tytuł mgr inż. informatyki w specjalności informatyka ekonomiczna. Tuż po skończonych studiach rozpocząłem działanie w branży MLM. Bardzo szybko zbudowałem dużą grupę współpracowników i zacząłem zarabiać cztero-cyfrowe kwoty.

Moje zainteresowania to biznes, psychologia sukcesu, rozwój osobisty, sport, podróże. Więcej informacji o mnie znajdziesz na moim blogu: WaldekLoszek.pl

Mojemu działaniu przyświeca motto:


„Jeśli myślisz, że jesteś pokonany, to jesteś.
Jeśli myślisz, że się nie ośmielisz, to się nie ośmielisz.
Jeśli chciałbyś zwyciężyć, ale myślisz, że nie dasz rady,
To możesz być niemal pewien, że przegrasz.
w życiowych bitwach nie zawsze wygrywa silniejszy czy szybszy;
Ale prędzej czy później, zwycięzcą jest ten,
Kto myśli, że może zwyciężyć, że da radę”.

Wawrzyniec Pauch

Wawrzyniec Pauch

Członek Rady Fundacji

Obecnie współtworzę projekt DSB-Lingo. Studiowałem filozofię na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jestem nauczycielem języka angielskiego. Specjalizuję się w prowadzeniu zajęć indywidualnych.

Kilka lat temu razem z moją siostrą i kilkorgiem znajomych zaangażowałem się w ideę Uniwersytetu Ulicznego, projektu który odbił się szerokim echem w całej Polsce. Echo to dotarło również do uszu PR-owców urzędującego premiera Rzeczpospolitej, którzy uznali, że warto by pokazać Marka Belkę w naszym towarzystwie.

Jakiś czas później w poszukiwaniu przygody wyjechałem do USA. Spędziłem tam rok życia, podczas którego prowadziłem w szkole j. polskiego w Filadelfii zajęcia mojego pomysłu na temat Polski. Dowiedziałem się też wiele o sobie samym. Między innymi tego, że lubię przygody z językami. Pracując z Meksykanami poznałem zręby hiszpańskiego. Wcześniej, w szkole i na studiach uczyłem się łaciny i j. francuskiego. Poznanie podstaw tych dwóch języków romańskich pozwoliły mi na dość łatwe przyswojenie sporej ilości słów języka włoskiego. Gdy pojechałem na wycieczkę do Włoch zorientowałem się, że uczenie się nowych języków po prostu mnie cieszy. W ciągu kilku lat doświadczeń dydaktycznych i osobistych uczyłem się jak  sprawić, by nauka języka nie była orką na ugorze, ciężką pracą, zakuwaniem reguł, ale po prostu najlepszym sposobem na poznanie świata i ludzi. Najważniejszą lekcją dla mnie okazało się to, że najefektywniejszym sposobem nauczenia się jakiegokolwiek języka zaczyna się po prostu od posługiwania się nim, a nie wkuwania słów i zasad. W swojej pracy nieustannie i z sukcesami przekonuję do tego moich uczniów.

Wszystkie moje dotychczasowe doświadczenia przerodziły się w pomysł stworzenia własnego projektu dydaktycznego. Przygoda związana z pracą etatowego nauczyciela zaowocowała marzeniem o własnej działalności, którą z powodzeniem prowadzę od dwóch lat, ucząc innych a przede wszystkim siebie.

Monika Michalska Kasza

Monika Michalska Kasza

Członek Rady Fundacji

Ukończyłam Uniwersytet Łódzki, wydział pedagogiczny na kierunku pedagogika specjalna -resocjalizacja. Od 17 lat kieruje największą jednostką OHP sprawującą nadzór nad kształceniem ogólnym i zawodowym młodzieży niedostosowanej społecznie. W swojej codziennej pracy staram się permanentnie stwarzać nowe propozycje dla młodzieży, by ich czas poświęcony na naukę równoważyć zaangażowaniem w życie społeczne. Jestem otwarta na potrzeby swoich uczestników i zawsze służę im pomocą.

Na co dzień łączę obowiązki rodzinne z pracą zawodową i działalnością społeczną i charytatywną. Prywatnie mam wspaniałą rodzinę, gdzie mogę się realizować jako żona i matka. Rodzina jest dla mnie najważniejsza.

Jestem poukładana, rzeczowa i konkretna, uwielbiam pracować z profesjonalistami. Posiadam własne zdanie oraz cenię ludzi którzy je posiadają. Potrafię cieszyć się chwilą. Nie znoszę kłamstwa, obłudy, prowizorki i bylejakości.

Uważam że w życiu najważniejsza jest szczerość.